(Minghui org) تمرین‌کنندگان استرالیایی فالون گونگ در روز دوشنبه و سه شنبه، 11 و 12 سپتامبر 2017، درمقابل ساختمان پارلمان در کانبرا تجمعی را برگزار کردند. حدود ده قربانی آزار و شکنجه در چین با به اشتراک گذاشتن تجارب خودشان به وحشیگری این بحران حقوق بشر شهادت دادند. شرکت‌کنندگان از دولت استرالیا خواستار انجام اقدامی برای کمک به توقف آزار و شکنجه شدند.

تجمع تمرین‌کنندگان فالون گونگ در مقابل ساختمان مجلس در 11 و 12 سپتامبر 2017.

در همین حال، در داخل مجلس نمایندگان، اسکات بوکهولز، نماینده مجلس، برگزار‌کننده همایشی درباره تحریم دولت درخصوص برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ در چین و «سفر برای دریافت عضو پیوندی» بود. چندین نماینده مجلس از احزاب مختلف سیاسی همراه با متخصصین در زمینه حقوق و پزشکی در این انجمن شرکت کردند.

برداشت اجباری اعضای بدن غیرقابل قبول است

جانت رایس، سناتور ایالت ویکتوریا، روز سه شنبه در این تجمع شرکت کرد و سخنرانی حمایتگرانه خود را ایراد کرد. او قول داد تا زمان خاتمه آزار و شکنجه، در حمایت از فالون گونگ صحبت کند. رایس از زمانیکه ده سال پیش یک قانونگذار محلی بود، همواره حامی فالون گونگ بوده است.

سخنرانی جانت رایس، سناتور ویکتوریا، در تجمع روز سه‌شنبه

او گفت: «مسئله برداشت اجباری اعضای بدن موضوعی است که به‌طور منظم در پارلمان مطرح شده است، من متعهدم که به آن توجه نشان دهم، زیرا این امر غیرقابل قبول است. ما در سنا اقداماتی را به انجام رسانده‌ایم، تا مطمئن شویم که استرالیایی‌‌ها به اعضای بدن برداشته شده از زندانیان چینی دسترسی نداشته باشند.»

ماه نوامبر گذشته، رایس و سناتور اریک آبتز لایحه‌ای را پیشنهاد کرد، مبنی بر ممنوعیت سفر به کشورهای خارجی برای دریافت اعضای بدن افرادی که تحت برداشت اجباری اعضای بدن قرار گرفته‌اند. این لایحه همچنین پیشنهاد کرده برای شهروندانی که برای انجام پیوند عضو به خارج از کشور سفر می‌کنند، سیستم ثبت‌نام ایجاد شود. این لایحه به اتفاق آراء در مجلس سنا تصویب شد.

«ما می‌توانیم در مورد این مسئله بسیار مصیبت‌بار اقدامات خیلی بیشتری انجام دهیم»

همان شب، سناتور لی ریاننون (حزب سبز) مسئله فالون گونگ را در یک جلسه سنا مطرح کرد. وی اشاره کرد که آزار و شکنجه فالون گونگ معاهده حقوق بشر را نقض می‌کند. او از دولت خواستار تلاش بیشتر برای کمک به توقف آن شد.

ریاننون در سخنرانی خود در گفت وگو با او گفت: «من نگرانی‌های تعداد فزاینده‌ای از افراد را نسبت به برداشت اجباری و غیرقانونی اعضای بدن زندانیان عقیدتی مطرح می‌کنم که با مجوز جمهوری خلق چین صورت می‌گیرد. کنوانسیون مخالف شکنجه سازمان ملل از چین خواسته است برای انجام تحقیقات مستقل درباره این ادعا که تمرین‌کنندگان فالون گونگ تحت شکنجه قرار گرفته و برای پیوند عضو از آنها استفاده شده‌ است، اقدامات لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که افرادی که مسئول چنین سوء‌استفاده‌ای هستند تحت تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند. آزار و شکنجه 17 ساله علیه فالون گونگ توسط حزب کمونیست چین، نقض پیمان‌های بین‌المللی حقوق بشر است.»

ریاننون پیشنهاد کرد که استرالیایی‌ها می‌توانند از اقدامات انجام شده از سوی ایالات متحده الگو بگیرند. مانند قطعنامه 343 مجلس نمایندگان آمریکا که برداشت اجباری اعضای بدن را محکوم می‌کند. «فکر می‌کنم که این تحولات و پیشرفت‌های اخیر در ایالات متحده، دررابطه با تصویب این طرح 2016، بتواند توصیه‌هایی را به استرالیا ارائه بدهد که چه کاری می‌تواند انجام دهد و چگونه می‌تواند اقدامات بیشتری در خصوص این مسئله بسیار مصیبت‌بار انجام دهد.»

تصویری از سخنرانی ریاننون در وب سایتش.

در طی این فعالیت دو روزه، تمرین‌کنندگان فالون گونگ به سازمان‌های غیردولتی رفتند و سطح آگاهی عموم را درباره برداشت اجباری اعضای بدن ارتقاء دادند.