(Minghui.org) هنگامی که مقامات حزب کمونیست چین در یک کنفرانس بین‌المللی که در فیلادلفیا برگزار شد تلاش کردند که تحت عنوان محقق، فالون گونگ را بدنام کنند، تمرین‌کنندگان محلی فالون گونگ و یک وکیل درباره آزار و اذیت این روش مدیتیشن معنوی به دست رژیم چین توضیح دادند. در نتیجه، پوسترهای افتراآمیز از این همایش برداشته شدند و برگزار‌کننده این همایش در عوض از تمرین‌کنندگان دعوت کرد تا درباره فالون گونگ و آزار و شکنجه برای حضار صحبت کنند.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در اعتراض به پخش تبلیغات نفرت‌آمیز رژیم چین علیه این تمرین معنوی، تجمعی را خارج از محل کنفرانس برگزار کردند.

پوسترهای افتراآمیز برداشته شدند

همایش 7 ژوئیه توسط انجمن بین‌المللی مطالعات آیین‌های عقیدتی (ICSA) برگزار شد. حدود 10 مقام کمونیستی از چین در این رویداد سالانه شرکت کردند. آنها از دانشگاه آکادمی علوم چین، دانشگاه امنیت عمومی خلق چین و دانشگاه یونیون پکن آمده بودند.

طبق برنامۀ این همایش، قرار بود این مقامات همراه با ارائه پوستر‌ها به ایراد سخنرانی نیز بپردازند. این محتوا شامل دروغ‌های ساختگی و تبلیغات نفرت‌آمیز علیه فالون گونگ بود.

تمرین‌کنندگان محلی فالون گونگ به‌عنوان اعتراض در خارج از محل برگزاری کنفرانس تجمع کردند و از برگزار‌کننده خواستند که فضایی را برای سخنرانی به‌منظور توجیه آزار و شکنجه در چین ایجاد نکند.

تری مارش، وکیل مدافع حقوق بشر، قبل از این نشست، مکالمه تلفنی با برگزار‌کننده همایش داشت. او گفت فالون گونگ طبق حکم دادگاه باید توسط قانون آمریکا مانند سایر ادیان حمایت شود. او هشدار داد که این اقدامات افتراآمیزِ مقامات چینی علیه فالون گونگ، درواقع نقض قوانین آمریکاییِ حامی ادیان است و افراد درگیر در این اقدامات می‌تواند با عواقب قانونی مواجه شوند.

پس از آن برگزارکنندۀ مراسم از مقامات چینی خواست تا پوسترهای خود را بردارند. سه سخنرانی‌شان در صبح نیز به بحث وگفتگو در همایش تبدیل شد. برگزار‌کننده همچنین به تمرین‌کنندگان اجازه داد تا به محل برگزاری بیایند و واقعیت‌های فالون گونگ را توضیح دهند و پوستر‌هایی را نصب کنند.

جواب رد به ایجاد جایگاهی برای آزار و شکنجه

سخنگوی فالون گونگ ارپینگ ژانگ

ارپینگ ژانگ، سخنگوی فالون گونگ، توضیح داد که چرا تمرین‌کنندگان چنین درخواستی را ارائه دادند. «این مقامات کمونیست محققانی با تفکر مستقل نیستند. در عوض، آنها سخنگوی حزب کمونیست و برای گسترش دروغ علیه فالون گونگ در اینجا هستند.»

ژانگ گفت جامعه غرب نباید زمینه را برای آزار و شکنجه فالون گونگ به‌دست حزب کمونیست فراهم کند، بعلاوه این آزار و شکنجه در گزارش‌های حقوق بشر وزارت امور خارجه به‌خوبی مستند شده است و هر دو کنگره آمریکا و پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌هایی آزار و شکنجه را محکوم کرده‌اند.

ژانگ گفت: «امیدواریم که سیستم قضایی ایالات متحده، سازمان‌های اجرای قانون و رسانه‌های خبری به این نکته توجه کنند، تا نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین و نفوذ آن در ایالات متحده، بتواند افشاء شود.»

ژانگ افزود که کنگره آمریکا در حال بررسی لایحه‌ای است برای تحکیم اجرای قانونی که ثبت‌نام از عواملی که به نمایندگی از دولت‌های خارجی در حال فعالیت هستند را الزامی کند.

دکتر آن کورسون، پزشکی در فیلادلفیا

دکتر آن کورسون، پزشکی که مدت 36 سال در فیلادلفیا به طبابت مشغول بوده است، از شنیدن اینکه مقامات چینی در کنفرانس ICSA صحبت کنند، ابراز نگرانی کرد و گفت: «فالون گونگ در سراسر جهان به‌خوبی پذیرفته شده و فقط در چین سرکوب شده است. این مقامات کار بدی انجام می‌دهند. این بدنام کردن و افترازدن‌های آنها می‌تواند به پیامدهای قانونی مشارکت در نسل‌کشی منجر شود.»

جسیکا روسو، روانشناس، گفت که او حزب کمونیست چین را فرقه‌ می‌داند و افزود آنهایی که برای این رژیم کار می‌کنند نیز در خطر هستند.« به‌عنوان یک روانشناس، من اثرات چنین تبلیغات نفرت‌آمیزی را می‌دانم. چنین تبلیغاتی ویژگی مهم یک فرقه است. حزب در چین همه رسانه‌ها را کنترل می‌کند. در نتیجه، مردم دسترسی به آزادی بیان ندارند و ماهیت فالون گونگ را درک نمی‌کنند. چنین شستشوی مغزی مردم را گمراه می‌کند و ارزش‌های اخلاقی را از بین می‌برد. ما باید از آمریکایی‌ها، تمرین‌کنندگان فالون گونگ و تمام شهروندان چینی حمایت کنیم.»

مقامات چینی: «ما تحت کنترل هستیم»

یکی از برگزارکنندگان کنفرانس گفت که از سخنرانی مقامات چین شگفت زده شده است. او توضیح داد به این دلیل که مقامات خود را به‌عنوان محقق معرفی کردند، به آنها اجازه سخنرانی داده شد.

یانگ جینگ داون، روانپزشک و تمرین‌کننده فالون گونگ، با مقامات چینی صحبت کرد، یکی از آنها گفت که سخنرانی آنها باید دیدگاه خودشان در نظر گرفته شود نه نظر دولت چین.

وقتی یانگ پرسید که آیا آنها اعضای حزب کمونیست چین هستند یا نه، یک مقام رسمی بلافاصله گفت: بله. سپس در مورد منابع مالی این تحقیق و سفر پرسید. مقامات گفتند هزینه‌های سفر را کارفرمایان‌شان پرداخت کرده‌اند. یانگ متقابلاً پاسخ داد چون رژیم کمونیست مستبد، همه چیز را کنترل می‌کند، ازجمله آن کارفرمایان را، آنها نمی‌توانند دلیل موجهی برای استقلال کارشان بیاورند.

یکی از مقامات، هُنگ فان، استاد دانشکده امنیت عمومی خلق چین است. او در مصاحبه‌ای گفت: «ما تحت کنترل هستیم. به‌عنوان یک فرد، نمی‌توانم چیزی [مربوط به آزار و شکنجه فالون گونگ] را تغییر دهم.»

یانگ گفت طی ده سال گذشته که مقامات چینی در کنفرانس‌های ICSA شرکت کرده‌اند، بسیاری از آنها به جای روانپزشکی در زمینه مارکسیست مطالعه و تحقیق کرده‌اند. او گفت که آنها در خارج از کشور مطالب افتراآمیز را پخش کرده‌اند، که بعدها برای تشدید سرکوب در داخل چین مورد استفاده قرار گرفته است.

یانگ خاطر نشان کرد که این مقامات گاهی اوقات برای امرار معاش برخلاف میل باطنی‌شان مطالبی می‌گویند. «ممکن است مجبور نباشید با آن مخالفت یا آن را رد کنید، اما همیشه می‌توانید انتخاب کنید که سکوت اختیار کنید یا همکاری نکنید. در غیر این صورت، اگر شما از آزار و شکنجه حزب کمونیست جانبداری کنید، آن شما را به شریرانه‌ترین رژیم و وحشتناک‌ترین جنایت مرتبط می‌کند.»

یکی از مقامات که مایل بود ناشناس باقی بماند، گفت که او می‌داند که بسیاری از مردم اکنون نگرش متفاوتی نسبت به فالون، گونگ دارند و اداره 610 از هم پاشیده است. اوگفت: «می‌دانم که بسیاری از مقامات عالی‌رتبه در دولت چین فالون گونگ را تمرین می‌کنند. این را نیز می‌دانم که برای افرادی مانندِ من، دریافت ویزای ورود به ایالات متحده بیشتر و بیشتر سخت می‌شود. در واقع در همین زمان، ویزای چند نفر از ما رد شد. نمی‌دانم که آیا در آینده فرصتی برای خارج شدن از کشور خواهم داشت یا نه.»

شرکت‌کنندگان: افراد بیشتری باید درباره آزار و شکنجه بدانند

دو مقام چینی برای سخنرانی در جلسه بعد‌ازظهر حاضر نشدند. برگزار‌کننده بنا به درخواست حاضرین در نشست، جلسات‌شان را لغو و از دو تمرین‌کننده فالون گونگ دعوت کرد تا شهادت دهند که چگونه آنها به‌خاطر ایمان‌شان در چین تحت بدفتاری قرار گرفته بودند. آنها شدیداً شکنجه شده و تقریباً قربانی برداشت اجباری اعضای بدن بودند.

یکی از اعضای کنفرانس، الن بارکر، جامعه‌شناس انگلیسی است. او بیش از ده بار به‌عنوان توریست، محقق و استاد به چین سفر کرده است. علاوه بر تبلیغات منفی به او گفته شده است که فالون گونگ مخالف حزب کمونیست است. او گفت از اینکه می‌شنید تمرین‌کنندگان تجربیات خود را در کنفرانس فیلادلفیا به اشتراک می‌گذارند، خوشحال است.او گفت: «من در گذشته درباره برداشت اجباری اعضای بدن شنیده بودم و اعتقاد دارم که آنچه امروز تمرین‌کنندگان گفتند درست است. فکر نمی‌کنم فالون گونگ بد است. اشتباه است که تمرین‌کنندگان بخاطر باورشان مورد آزار و شکنجه قرار بگیرند.» او اغلب در کنفرانس ICSA شرکت می‌کند و متوجه شد که در سال‌های اخیر نمایندگان بیشتری از حزب کمونیست چین حضور داشته‌اند.»

آرتور باخمن، روانپزشک دانمارکی، گفت که از قبل درباره سرکوب در چین می‌دانست، اما با شنیدن شهادت تمرین‌کنندگان شوکه شد. «برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ برای من موضوع جدیدی نیست. هیئت مدیره ICSA نیز باید در مورد آن از قبل می‌دانست. باید مردم بیشتری در مورد این بدانند، از جمله آنهایی که در خارج از ICSA هستند. ما به پوشش خبری بیشتری در این زمینه در رسانه‌ها، از جمله یک گزارش مفصل نیاز داریم.»

آقای لانگون، مدیر اجرایی کنفرانس، گفت که این انجمن طی سال آینده فرآیند سختگیرانه‌تری را برای جلوگیری از استفاده مقامات چین از کنفرانس برای انتشار تبلیغات اجرا خواهد کرد. پس از شنیدن شهادت تمرین‌کنندگان، او علاقه‌مند شد که بداند چگونه حزب کمونیست چین ایدئولوژی را کنترل می‌کند و ابراز امیدواری کرد که تمرین‌کنندگان بتوانند در کنفرانس سال آینده در انگلیس شرکت کنند تا این موضوع را مورد بحث و گفتگو قرار دهند.