(Minghui.org) ماه اکتبر با آب و هوای ملایم و بارندگی کم، یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از تایپه، به ویژه برای گردشگران از سرزمین اصلی چین است. یکی از راهنماهای تور گردشگری که هدایت یک گروه توریستی بزرگ را در مقابل سالن یادبود سون یات سن به‌عهده داشت گفت: «اگر کسی بخواهد اینجا بماند و از سازمان‌های حزب کمونیست خارج شود، لطفاً با تمرین‌کنندگان فالون گونگ صحبت کند و از آنها کمک بخواهد.»

بسیاری از این گردشگران به تماشای مراسم تغییر نگهبان‌ها رفتند. در ابتدا تحت تأثیر پیش‌زمینه تبلیغات بدنام‌کننده در سرزمین اصلی چین قرار داشتند و برای ارتباط با تمرین‌کنندگان فالون گونگ مردد بودند. بعضی از مسافران با دیدن راهنماهای تور که با تمرین‌کنندگان احوالپرسی می‌کردند، شروع به صحبت با تمرین‌کنندگان کردند.

نمی‌توان این اطلاعات را از دست داد

یک راهنمای تور گفت که او تحت تأثیر استقامت تمرین‌کنندگان قرار گرفته است، زیرا او تمام مدت، در هوای آفتابی یا باران تمرین‌کنندگان را می‌بیند. او توضیح داد: «من اغلب به این گردشگران می‌گفتم که مطالب اطلاع‌رسانی را از شما بگیرند؛ زیرا نمی‌توان این اطلاعات را از دست داد. این رایگان است چرا یکی را برنمی‌دارید و بخوانید؟»

یک راهنمای جوان‌تر ضمن تأیید گفت: «من معمولاً به گردشگران توصیه می‌کنم که آنها را بخوانند و به جای اینکه به‌طور کورکورانه از حزب کمونیست پیروی کنند، خودشان به نتیجه برسند.»

گردشگران پوسترها را در مقابل سالن یادبود سون یات سن در تایپه مطالعه می‌کنند.

«به راستی به آنچه باور دارید احترام می‌گذارم»

مرد مسنی اهل استان هنان به غرفه آمد و از یک تمرین‌کننده مطالب اطلاع‌رسانی را درخواست کرد: «در طی این سفر، من می‌خواهم چیزی بخوانم که حزب به ما نگفته باشد. آیا شما چیزی دارید؟» تمرین‌کننده با او صحبت کرد و نسخه‌ای از نه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست را به او ارائه کرد. پس از شنیدن این که با تمرین‌کنندگان به‌خاطر اعتقادشان به‌شدت بدرفتاری شده است، تصمیم گرفت ارتباطات خود را با رژیم حزب کمونیست قطع کند.

حدود دو ساعت بعد، مرد به غرفه بازگشت و برای مدت طولانی با تمرین‌کننده صحبت کرد. او گفت: «هر چه بیشتر در مورد آن فکر می‌کنم، بیشتر متوجه می‌شوم که حزب اخلاقیات را در چین تباه کرده است. آن تا درون و فراتر از حد باور فاسد شده است.یک بار به او و یک شخص دیگر وظیفه نظارت بر یک همکار، تمرین کننده فالون گونگ، محول شد: «من مدتی با آن همکار به‌طور خصوصی صحبت کردم. او درباره چگونگی بهبود وضعیت سلامتی‌اش به من گفت و اینکه چگونه با دنبال کردن اصول حقیقت، نیکخواهی، بردباری به فرد بهتری تبدیل شد. شگفت‌انگیز است و باید بگویم که واقعاً به آنچه باور دارید احترام می‌گذارم.»

مرد دیگری گفت که او اهل شمال چین است و بسیاری از همسایگانش قبل از اینکه در ژوئیه ۱۹۹۹ این تمرین مورد آزار و اذیت قرار بگیرد، فالون گونگ را تمرین می‌کردند. او نمی‌توانست بفهمد که چرا حزب کمونیست تمرین گروهی صلح‌آمیز مانند این را ممنوع کرده و موافقت کرد که عضویت خود را در سازمان‌های حزب لغو کند.

آزادی باور

سه مرد میانسال اهل استان فوجیان تمرین‌ گروهی تمرین‌کنندگان را تماشا کردند و گفتند که آنها استقامت تمرین‌کنندگان را تحسین می‌کنند. تمرین‌کننده‌ای با آنها صحبت کرد و درباره فالون گونگ توضیح داد. یکی از مرد‌ها با تکان دادن سرش گفت: «حزب کمونیست تنها مراقب قدرت خودش است. هر چیزی که تهدیدی برایش محسوب شود را سرکوب می‌کند. هیچ آزادی باور یا آزادی اندیشه در چین وجود ندارد.» یکی از آنها گفت که مایل است سازمان‌های حزب را ترک کند.

یک راننده اتوبوس گفت که او تمرین‌کنندگان فالون گونگ را دیده و کاری که آنها انجام می‌دهند را درک می‌کند. او گفت: «حزب کمونیست می‌خواهد کنترل ذهن مردم را به‌دست بگیرد، بنابراین من اغلب به گردشگران از سرزمین اصلی چین می‌گویم که این مدت اقامتشان در تایوان، فرصت خوبی است که زمانی را صرف قدردانی و گرامیداشت آزادی باور و تمرین فالون گونگ در اینجا کنند.»