(Minghui.org) بسیاری از گردشگران چینی در طول سال، مخصوصاً در تابستان از گالری لافایت در پاریس دیدن می‌کنند. تمرین‌کنندگان فالون گونگ هر روز در مقابل فروشگاه درحال بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره آزار و شکنجه فالون گونگ به‌دست حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) هستند. آنها فلایرها و روزنامه‌ها را توزیع و به گردشگران چینی در خروج از ح.ک.چ و سازمان‌های وابسته به آن کمک می‌کنند.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ مطالب اطلاع‌رسانی را در مقابل گالری‌های لافایت توزیع می‌کنند.

«ح.ک.چ مردم چین را گمراه کرده و فریب می‌دهد»

خانم چن یکی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ است که در گالری‌های لافایت سطح آگاهی مردم را بالا می‌برد.

یک روز او آقای ژانگ اهل ویفانگ را دید، او گفت: «حزب مردم را گمراه می‌کند و فریب می‌دهد. آن مفهوم "کشور" و "حزب" را در تشکیل حکومت مغشوش می‌کند. به مردم چین دروغ می‌گوید. امروزه، مردم چین عمدتاً به هیچ چیزی اعتقاد ندارند. آنها فقط می‌دانند چه چیزی بخورند.»

خانم چن گفت: «افراد زیادی در چین نیستند که مانند شما وضعیت فعلی را درک کنند. به‌عنوان نمونه، فقط با یک گردشگر چینی صحبت کردم. وقتی درباره آزار و شکنجه ح.ک.چ گفتم، او گفت: «غذا اینجا خیلی گران است. اگر پول غذای ما را بپردازی، به حرف‌هایت گوش می‌دهم و از ح.ک.چ خارج می‌شوم.»

ژانگ پاسخ داد: «نگاه کنید، این نمونه‌ای از چینی امروزی است. همه پول را بسیار جدی می‌گیرند و به هیچ چیزی اعتقاد ندارند. آنها به آنچه می‌گویید گوش نمی‌دهند. به خودشان بها نمی‌دهند.»

خانم چن گفت: «چنین چیزهایی را نخواهیم گفت. ما تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستیم. آنها را به‌خاطر اینکه به حقیقت درباره فالون گونگ آگاه نیستند، سرزنش نمی‌کنیم.»

ژانگ در جواب گفت: «آنها خیلی ناآگاه نیستند. عمدتاً توسط حزب کمونیست شستشوی مغزی شده‌اند. نمی‌توانند بین حزب و کشور تمایز قائل شوند. هنوز آزار و شکنجه فالون گونگ را درک نمی‌کنند. اگر واقعاً حقیقت را می‌دانستند، این‌طوری رفتار نمی‌کردند.»

خانم چن گفت: «افراد بسیار زیادی در چین حقیقت درباره حقه خودسوزی میدان تیان‌آن‌من را نمی‌دانند. آنها فقط آنچه را که تبلیغات ح.ک.چ می‌گوید، که افراد بسیاری را گمراه و از فالون گونگ بیزار می‌کند، می‌دانند.»

ژانگ پاسخ داد: «امروزه، افراد بسیاری منافع خود را بسیار جدی می‌گیرند و درباره این مسائل فکر نمی‌کنند. برای شما سخت است به آنها کمک کنید که درک کنند.»

وقتی خانم چن از آقای ژانگ پرسید که آیا از ح.ک.چ خارج شده است یا نه، او گفت که فقط عضو لیگ جوانان و پیشگامان جوان بود و دیگر عضو هیچ یک از آنها نیست زیرا سنش بالا رفته است. خانم چن به او گفت که فقط به‌خاطر اینکه عضویتش "منقضی" شده است، به‌عنوان خروج از سازمان محسوب نمی‌شود.

به او گفت: «این موضوعی از گزینش خوب یا بد است. شخص باید بیانیه‌ای در وب‌سایت اپک تایمز ارسال کند. ازآنجاکه حزب خیلی شیطانی است، فرد باید از آن کناره‌گیری کند و انتخاب درستی انجام دهد.»

آقای ژانگ گفت که درحقیقت، افراد بسیاری فکر می‌کنند که وقتی عضویت فرد منقضی شود، آن کناره‌گیری از سازمان‌های وابسته به حزب به حساب می‌آید. آنها نمی‌دانند که باید آن را اعلام کنند.

بعد از اینکه آقای ژانگ موافقت کرد از لیگ جوانان و پیشگامان جوان خارج شود، خانم چن یک اسم مستعار برایش ایجاد و بیانیه خروج را به وب‌سایت اپک تایمز ارسال کرد.

خودسوزی تیان‌آن‌من صحنه‌سازی شد

گردشگر دیگری، خانم شن گفت علاقمند است وب‌سایت‌های خارج از چین را ببیند، اپک تایمز را بخواند و تلویزیون ان‌تی‌دی را ، بویژه گزارش رویدادها را تماشا کند. ده سال قبل به تایوان رفت و نسخه‌ای از نه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست چین را گرفت و آن را با خود به چین برد.

خانم چن نسخه‌ای از چاپ جدید مجموعه هدف نهایی کمونیسم را به او داد. او خیلی خوشحال شد و گفت آن را به چین خواهد برد. خانم چن سپس از او پرسید که آیا از ح.ک.چ و سازمان‌های وابسته به آن خارج شده است یا نه. او گفت که عضویتش در لیگ جوانان به‌خاطر سنش منقضی شده است.

خانم چن گفت که آن به‌حساب نمی‌آید. بعد از اینکه شن موافقت کرد، خانم چن اسم مستعار به او داد و کمک کرد که بیانیه خروجش را به وب‌سایت اپک تایمز ارسال کند. خانم چن درباره حادثه خودسوزی میدان تیان‌آن‌من با او صحبت کرد. شن اهل پکن بود و فکر می‌کرد که خودسوزی عمداً و برای بدنام کردن فالون گونگ صحنه‌سازی شده بود.

او گفت: «میدان تیان‌آن‌من تحت نظارت دقیق است. غیرممکن است تعدادی افراد به میل خود آنجا بنشینند و خودشان را آتش بزنند. وقتی متوجه خبر شدم، فکر کردم آن جعلی است. چیزهای زیادی را در پکن تجربه کرده‌ام. ح.ک.چ مردم را فریب می‌دهد.»