(Minghui.org) در روز 4 اوت در مقابل سفارت چین در واشنگتن دی سی، تجمع اعتراضی نسبت به مرگ ناگهانی آقای یانگ یویونگ برگزار شد که بخاطر اعتقادش به فالون گونگ زندانی و شکنجه شده بود. تظاهرکنندگان همچنین خواستار آزادی همسر آقای یانگ و عزیزان‌شان در چین شدند که بخاطر تمرین فالون گونگ محبوس هستند.

تجمع در مقابل سفارت چین در واشنگتن دی سی

آقای یانگ یویونگ، تمرین‌کننده‌ای از ناحیه ووچینگ در شهر تیانجین، چین، در 11 ژوئیه در بازداشتگاه ووچینگ درگذشت. شواهد نشان می‌دهد که او قبل از مرگش تحت شکنجه شدید فیزیکی قرار گرفته بود. خانواده او در بیمارستان زخم های بزرگ و کبودی در بدنش مشاهده کردند. در چشم‌ها و گوش‌هایش نیز خون و جراحت بزرگی روی گوش‌هایش دیده می‌شد. انگشتان پاهایش به وسیله شیئ تیزی زخمی شده بود.

مقامات تیانجین یک دسته از مأموران پلیس را در 14 خودروی ون پلیس اعزام کردند تا جسدش را به زور خارج کنند.

همسر آقای یانگ، منگ شیانژنگ، از زمان دستگیری‌اش در 7 دسامبر 2016 در بازداشتگاه زندانی بوده است.

خانم یو جینگ، دوست آقای یانگ، در این تجمع سخنرانی کرد.

خانم یو جینگ که قبل از مهاجرت به ایالات متحده با آقای یانگ آشنا بود، گفت: «زمانی که این خبر را شنیدم، شوکه شدم چنین مرد خوبی که در سلامتی کامل بود، زندگی‌اش را به‌سرعت و به‌طرز وحشیانه‌ای از دست داد. تحمل آن سخت است.»

او در سخنرانی‌اش در این تجمع، آقای یانگ را «فردی خوشحال و مسئول توصیف کرد که همیشه از کمک به مردم خوشحال می‌شد. در محله‌اش همه او را دوست داشتند.»

خانم شو رونتائو در این تجمع گفت که مرگ آقای یانگ باعث شده که بسیار نگران مادرش شود و بترسد زیرا در حال حاضر در همان شهر بخاطر اعتقادش به فالون گونگ در بازداشت است. او، خانم وانگ سیرونگ، از فوریه 2017 بازداشت شده است.

شو رونتائو خواستار آزادی مادرش، وانگ سیرونگ و سایر تمرین‌کنندگان محبوس در چین شد.