(Minghui.org) تمرین‌کنندگان اروپایی فالون گونگ در بعدازظهر 30 سپتامبر 2017 تجمعی را در میدان پلاس لا بورس در پاریس برگزار کردند. آنها می‌خواستند برای مردم این امکان را فراهم آورند تا درباره آزار و شکنجه فالون گونگ به‌دست حزب کمونیست چین (ح ک‌چ) آگاه شوند و از آنها برای متوقف کردن این سلسله آزار و شکنجه 18 ساله علیه تمرین‌کنندگان بی‌گناه، کمک بخواهند.

تانگ هانلونگ، رئیس انجمن فالون دافا در فرانسه، در این تجمع صحبت می‌کند.

تجمع تمرین‌کنندگان فالون گونگ در روز 30 سپتامبر 2017 در پلاس لا بورس پاریس.

تانگ هانلونگ، رئیس انجمن فالون دافا در فرانسه، در این تجمع توضیح داد که فالون گونگ تمرینی صلح‌آمیز است که اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری را دنبال می‌کند. به‌دلیل مزایای سلامتی ناشی از تمرین آن، به سرعت گسترش یافت. جیانگ زمین، رئیس سابق حزب کمونیست چین، از روی حسادت و ترسِ از دست دادن کنترل بر مردم، آزار و شکنجه فالون گونگ را در 20 ژوئیه 1999 آغاز کرد.

این آزار و شکنجه، طی 18 سال گذشته، باعث مرگ ثبت‌شدۀ 4162 تمرین‌کننده فالون گونگ شده است. بسیاری از آنها بخاطر اعتقادشان تحت شکنجه قرار گرفته‌اند و حتی بخاطر اعضای بدن‌شان کشته شده‌اند. جیانگ زمین مسئول مستقیم راه‌اندازی و ادامه آزار و شکنجه بوده است.

تانگ هانلونگ از دولت‌های دموکراتیک، سازمان‌های غیردولتی، روزنامه‌نگاران و همه مردم خواست تا برای توقف آزار و شکنجه با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر سابق فرانسه: برای پایان دادن به آزار و شکنجه از تمرین‌کنندگان فالون گونگ حمایت کنید

فرانسوا هوستلیر، وزیر سابق فرانسه، در این تجمع صحبت می‌کند.

فرانسوا هوستلیر، وزیر سابق فرانسه، در این تجمع شرکت و در حمایت از تلاش‌های تمرین‌کنندگان برای پایان دادن به آزار و شکنجه صحبت کرد. او از حکومت ح‌ک‌چ خواست که به این آزار و شکنجه پایان دهد.

هوستلیر گفت که او از سازمان‌دهندگان این رویداد به‌خاطر تلاش‌های بی‌وقفه برای دفاع از حقوق اولیه مردم چین ستایش و تمجید می‌کند. او گفت: «ما خوش‌اقبال هستیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که از آزادی و دموکراسی برخورداریم و هر کسی آزادی بیان، تفکر و آزادی عقیده دارد. بیایید کسانی که این خوش اقبالی را ندارند فراموش نکنیم. این دلیلی است که ما امروز باهم متحد شویم.»

او گفت که صدها هزار نفر از مردم چین به‌خاطر اعتقادشان به فالون گونگ محبوس، شکنجه و به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده شده‌اند و هیچ‌کسی نمی‌تواند این واقعیت را رد کند که رژیم ح‌ک‌چ مسئول دستگیری، شکنجه و کشتن این افراد است، به‌خصوص وقتی نوبت به برداشت اعضای بدن افراد زنده می‌رسد.

او خطاب به رهبران چین گفت: «من از شما می‌خواهم که تمرین‌کنندگان فالون گونگ محبوس در زندان‌ها یا بیمارستان‌های روانپزشکی را آزاد کنید. به شهروندان خود آزادی مذهب بدهید. جنایت برداشت اعضای بدن را متوقف کنید. قدم بعدی کشاندن عاملان آن به پای میز عدالت است.»

او شرکت‌کنندگان در این تجمع را تشویق کرد: «سست نشوید. شما امیدی برای حاکم‌شدن عدالت هستید و بخاطر شما عدالت و آزادی حاکم خواهد شد!»اریک آلوزت، عضو هیئت قانونگذاران ملی از منطقه دوبس، و ژان ماری سرمی‌یر عضو هیئت قانونگذاران ملی، در حمایت از این تجمع نامه‌هایی را ارسال کردند و از دولت فرانسه خواستار پیگیری قطعنامه اروپا و محکومیت جنایت ح‌ک‌چ شدند.