(Minghui.org) اخیراً رویدادهای بی‌شماری در راستای مقابله با آزار و شکنجه 18 ساله فالون گونگ در چین در سراسر جهان برگزار شده‌اند. بسیاری از مسئولین دولتی و شهروندان ضمن حمایت از تمرین‌کنندگان، ابراز امیدواری کرده‌اند که این قساوت هرچه زودتر خاتمه یابد.

فرانسه

تمرین‌کنندگان در تاریخ 20 ژوئیه، مقابل سفارت چین در پاریس گردهم آمدند تا سطح آگاهی عموم درباره آزار و شکنجه در چین را بالا ببرند. بسیاری از رهگذران نیز دادخواست‌هایی را امضاء کردند که خواستار توقف این وحشیگری بود.

تمرین‌کنندگان فرانسه در تاریخ 20 ژوئیه، مقابل سفارت چین گردهم آمدند تا مردم را درباره آزار و شکنجه 18 ساله فالون گونگ در چین مطلع کنند.

در طول این رویدادها تمرین‌کنندگان نامه‌های زیادی از سوی مقامات فرانسه را خواندند، ازجمله نامه اریک آلاوزت، یکی از اعضای پارلمان فرانسه که خطاب به وزارت امور خارجه درباره کشتار زندانیان عقیدتی در چین ابراز نگرانی کرده است؛ کشتار زندانیان عقیدتی برای اعضای بدن‌شان که بخش عمده آنان را تمرین‌کنندگان فالون گونگ تشکیل می‌دهند. او در نامه خود نوشته است: «در تاریخ 12 دسامبر2013، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای درباره برداشت اعضای بدن در چین به‌تصویب رساند و به کشورهای عضو توصیه کرد به‌طور علنی سوءرفتارها درخصوص برداشت اعضای بدن را محکوم کنند» و خواستار تحقیقات و پیگیری‌های بیشتری درباره این موضوع شد.

ماری- کریستین دالوز، خیرا بوسیانه- لاروسی و سایر اعضای پارلمان نیز نامه‌ای به وزارت امور خارجه نوشتند و آن را ترغیب کردند تا برای کمک به توقف جنایات برداشت اجباری اعضای بدن به‌دست رژیم چین، دست به اقداماتی بزند.

سوئیس

تمرین‌کنندگان در تاریخ 20 ژوئیه به دفتر کمیساریای عالی حقوق بشرِ سازمان ملل متحد (OHCHR) در ژنو رفتند و خواستار اقداماتی برای کمک به توقف آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ در چین شدند.

دومینیکه د بومان، معاون رئیس حزب دموکرات مسیحی خلق گفت این قساوت در چنین مقیاس وسیعی علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ باید فوراً متوقف شود.

بسیاری از اعضای مجمع فدرال و اعضای پارلمان کانتون نامه‌هایی در حمایت از این رویدادِ تمرین‌کنندگان نوشتند. دومینیکه د بومان، معاون رئیس حزب دموکرات مسیحی خلق نوشت که همه باید از آزادی عقیده برخوردار باشند و آزار و شکنجه در چین، مخصوصاً برداشت اجباری اعضای بدن باید در سطح جامعه بین‌المللی افشاء شود.

بیش از 50 تن از اعضای مجمع فدرال و اعضای پارلمان کانتون قبلاً با زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشرِ سازمان ملل متحد تماس گرفته بودند تا او را ترغیب کنند به نقض شدید حقوق بشر در چین توجه داشته باشد.

لیسا مازون، عضو شورای ملی، گفت که اگرچه چین در سال 1998 به کنوانسیون سازمان ملل علیه شکنجه پیوست، اما اغلب با شهروندانش بدرفتاری می‌کند. او برای توقف این آزار و شکنجه از شورای فدرال درخواست کمک کرد.

جمهوری چک

تمرین‌کنندگانِ چک در صبح 20 ژوئیه، مقابل سفارت چین در پراگ تجمع کردند. آنها نه تنها تمرینات مدیتیشن آرام فالون گونگ را به‌نمایش گذاشتند، بلکه صحنه‌هایی از شکنجه را نیز بازسازی کردند؛ شکنجه‌هایی که تمرین‌کنندگان در چین به‌خاطر باور خود به فالون گونگ متحمل می‌شوند.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در تاریخ 20 ژوئیه 2017، مقابل سفارت چین در پراگ، تمرینات را به‌صورت گروهی نمایش می‌دهند.

رسانه‌ خبری بلسک و وب‌سایت Novinky.cz، یکی از پربیننده‌ترین وب‌سایت‌ها در جمهوری چک، با تمرین‌کنندگان مصاحبه کردند. ورونیکا سونووا، رئیس انجمن فالون دافای چک گفت: «باید از تمام مردم مهربان حمایت کنیم، به‌طوری که جنایات علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ، به‌ویژه برداشت اجباری اعضای بدن، متوقف شود.»

روز بعد وب‌سایت Novinky.cz مقاله‌ای را منتشر کرد، با عنوان: «او مقابل سفارت چین، علیه آزار و شکنجه پیروان فالون گونگ مدیتیشن کرد.» در این مقاله گزارش شده بود که تمرین‌کنندگان در چین اغلب به‌خاطر باورشان زندانی و شکنجه می‌شوند. در گزارشی در بلسک در همان روز آمده بود که فالون گونگ تمرینی براساس اصول حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری است و بیش از 100 میلیون نفر در بیش از 80 کشور آن را تمرین می‌کنند.

نمایشگاه ضد شکنجه در میدان واتسلاو در بعدازظهر

رهگذران توقف می‌کنند تا با فالون گونگ آشنا شوند.

تمرین‌کنندگان در بعدازظهر، این رویداد را در میدان واتسلاو ادامه دادند و به‌دنبال آن در غروب مراسم شمع‌افروزی برگزار کردند. بسیاری از مردم توقف کردند تا از آنچه در چین درحال وقوع است، مطلع شوند و دادخواست‌هایی را در حمایت از تمرین‌کنندگان امضاء کردند.

برخی از گردشگران چینی با شنیدنِ اینکه 270 میلیون چینی از حزب کمونیست چین و سازمان‌های جوان آن خارج شده‌اند، موافقت کردند از عضویت خود در حزب کناره‌گیری کنند.

مراسم شمع‌افروزی در غروب